ابزار وبمستر

ذائقه ايراني ، كالاي ايراني - تحريم اقتصادي
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 618137
تعداد نوشته ها : 1651
تعداد نظرات : 97
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
خودكفايي ايران نتيجه تحريمها/ اقتصاد مقاومتي پاسخ خوبي به غرب است

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2012/08/846342_orig.jpg

نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تحريمهاي غرب گفت: غرب اين بار تمامي همت خويش بر تحريم هوشمند قرار داده‌ به طوريكه آنها دنبال هستند تا در مبادلات اقتصادي تجاري، بازرگاني بانكي و ساختار و پولي و مالي خلل ايجاد كنند و اين فشارها سبب خواهد شد تا بار ديگر خودكفايي ايران افزون تر شود.

عباس مقتدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اقتصاد مقاومتي طرحي است عملياتي براي عبور از فشارهاي فزاينده غرب و در جهت شكست فشار اقتصادي غرب و به نظر مي رسد غرب ايدئولوژيك امروز با يك سردرگرمي جدي با افكار و انديشه‌هاي رو به رشد نظام اسلامي مواجه است.

وي ادامه داد: در واقع نظام اسلامي، نظامي است كه در ساليان گذشته توانسته ادوار مختلف تحريم اقتصادي را پشت سر گذارد و در برابر هجمه‌هاي نظامي غرب كه توسط عراق عملياتي شد فائق آيد و آن را پشت سر گذارد.

http://madeiniran.persiangig.com/image/EdameyeMatLab.gif

  • ادامه مطلب

اشتراک این مطلب در :

طرح آمريكايي استفاده از ذخاير استراتژيك براي جبران نفت‌ ايران شكست خورد

http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/styles/medium/public/13901119000316_PhotoA.jpg

به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت به نقل از خبرگزاري فارس به نقل از رويترز:  ماريا ون در هوون تصريح كرد، افزايش قيمت جهاني نفت توجيه مناسبي براي استفاده از ذخاير راهبردي انرژي كشورهاي صنعتي و توسعه يافته نيست و بازار جهاني انرژي نيز مي تواند با كمبود نفت مقابله كند.

بر اساس اين گزارش، اعمال تحريمهاي غرب بر ضد ايران موجب كاهش توليد و صادرات نفت اين كشور شده است.

وي افزود در شرايط كنوني بازار جهاني نفت از نظر عرضه كاملا اشباع است و افزايش قيمت نفت به تنهايي توجيه مناسبي براي استفاده از ذخاير راهبردي انرژي نيست.

رييس سازمان بين المللي انرژي گفت بازار جهاني انرژي فرصت كافي در اختيار دارد تا خود را با تاثيرات منفي ناشي از كمبود توليد و صادرات نفت ايران تطبيق دهد.

افزايش قيمت نفت برنت درياي شمال در هفته هاي اخير فشار زيادي را بر برخي كشورهاي صنعتي از جمله آمريكا وارد كرده تا ذخاير راهبردي انرژي خود را استفاده كنند.

منبع: www.jonbeshnet.ir


اشتراک این مطلب در :

تجارت خارجي و اقتصاد مقاومتي

http://www.khabaronline.ir/Images/News/Smal_Pic/17-11-1390/IMAGE634642233053819250.jpg

محمد حسين برخوردار

در رابطه با «كاركرد شناسي اقتصادي» تحريم هاي غير انساني اي كه در چند ماه اخير بر مردم ايران تحميل شده است توجه به اين نكته اساسي ضروي بنظر ميرسد كه در گام نخست بايد مباني و پايه هاي اين تحريم ها مورد مطالعه قرار گيرد و دقيقا مشخص شود كه اين تحريم ها به چه شيوه اي اقتصاد كشور را مورد هدف قرار داده است و برنامه استكبار براي آسيب به اقتصاد كشور از طريق اين تحريم ها چيست.

از اين منظر بايد اذعان كرد كه بدون ترديد يكي از مباني شكل گيري اين تحريم ها افزايش هزينه ها و كاهش رشد بهره وري در بنگاه هاي اقتصادي و بدنبال آن آسيب به اقتصاد كشور و در گام بعدي اخلال در تنظيم بازار و در نهايت ايجاد نارضايتي عمومي است.

http://madeiniran.persiangig.com/image/EdameyeMatLab.gif

  • ادامه مطلب

اشتراک این مطلب در :

شيطنت رسانه‌اي رويترز در مورد آمار صادرات نفت ايران به ژاپن

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/02/22/13910222000073_PhotoA.jpg

به گزارش گروه اقتصاد بين الملل فارس وزارت دارايي ژاپن اعلام كرد واردات نفت اين كشور از ايران در ماه گذشته ميلادي روزانه 126 هزار و 726 بشكه در روز بوده است.

در حالي ژاپن در ماه جولاي روزانه بيش از 126 هزار بشكه نفت از ايران وارد كرده است كه در اين ماه تحريم هاي اروپا عليه ايران به اجرا گذاشته شد و محافل غربي اميدوار بودند در اثر اين تحريم ها واردات نفت ژاپن از ايران به صفر برسد.

در عين حال واردات نفت ژاپن از ايران در ماه جولاي امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد كاهش داشته است.

دولت ژاپن براي مقابله با تحريم نفتي اروپا عليه ايران قانوني را تصويب كرده كه بر اساس آن محموله هاي نفتي ايران به مقصد اين كشور تا سقف بيش از 7 ميليارد دلار بيمه مي شوند. انتظار مي رود در ماه هاي آينده صادرات نفت ايران به ژاپن با افزايش قابل توجهي مواجه شود.

وزارت اقتصاد و تجارت ژاپن نيز هر ماه آمار مربوط به واردات نفت از كشورهاي مختلف را منتشر مي كند. در گزارش جديد اين وزارتخانه آمار مربوط به واردات نفت ايران ذكر نشده و در مقابل آن خط تيره گذاشته شده است كه مي تواند به معناي عدم دربافت اطلاعات در اين خصوص باشد. خبرگزاري رويترز با توجه به موضع ضد ايراني خود و در راستاي خط رسانه اي خود كه بر بزرگ جلوه دادن تحريم ايران تاكيد دارد عدم درج اطلاعات را صفر شدن واردات نفت ژاپن از ايران معني كرده است.

اين خبرگزاري غربي پيش تر نيز از توقف صادرات نفت ايران به كره جنوبي در ماه جولاي خبر داده بود اما بعد از مدتي منابع رسمي كره جنوبي با تكذيب اين خبر اعلام كردند واردات نفت اين كشور از ايران در اين ماه بدون وقفه ادامه داشته است.

منبع: فارس نيوز


اشتراک این مطلب در :

تير غرب باز هم به سنگ خورد

صادرات نفت ايران به آسيا به ميزان قبل از تحريم هاي اروپا بازگشت

ژاپن در ماه ژوئيه معاملات نفتي خود را با ايران كاملاً قطع كرده بود، اما در ماه اوت جاري نه تنها خريد نفت خود را از ايران آغاز كرد، بلكه ميزان آن را به ۲۲۶ هزار بشكه در روز ، يعني به دوبرابر پيش از ماه ژوئيه افزايش داد.صادرات نفت خام ايران به ژاپن و كره جنوبي بعد از يك وقفه دو ماهه از ماه ستامبر از سر گرفته خواهد شد و كره جنوبي تصميم دارد حدود ۲۰۰ هزار بشكه در روز نفت خام از ايران بخرد.

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/6/3/106173_928.jpg

سرويس اقتصادي«فردا»: منابع غربي روز چهارشنبه اعلام كردند حجم واردات نفت خام آسيا از ايران به همان ميزان پيش از اجراي تحريم هاي كنوني اتحاديه اروپا رسيده است.

صداي امريكا در گزارشي در روز اول شهريور اعلام كرد كه مشتريان عمده نفت ايران در آسيا، چين، هند، ژاپن و كره جنوبي كه در مجموع بيش از نيمي از صادرات نفتي ايران را دريافت مي كنند، سرانجام راهي براي اجتناب از تحريم هاي اتحاديه اروپا پيدا كرده و پيشنهاد كرده اند اين ميزان نفت وارداتي از ايران حداقل تا پايان سال جاري به همين اندازه ادامه يابد.

دارندگان پالايشگاه هاي نفتي مايل اند روال كار پالايشگاه هايشان براي استفاده از نفت ايران به صورت فعلي باقي بماند، چون، بوجود آمدن هر گونه تغييري در اين مسير مستلزم ارزيابي هاي مجدد و آزمايش هاي طولاني بر روي درجه غلظت نفت جديد و در نتيجه تغيير كيفيت محصولات جديد است.

مطابق با گزارش پايگاه مطالعاتي ايران هسته اي،سوشا گوپتا از شركت مشاوره انرژي وود مكنزي مي گويد، نفت ايران هميشه بخش اصلي اين روند بوده است.

در گزارش ها آمده صادرات نفت خام ايران به ژاپن و كره جنوبي بعد از يك وقفه دو ماهه از ماه ستامبر از سر گرفته خواهد شد و كره جنوبي تصميم دارد حدود ۲۰۰ هزار بشكه در روز نفت خام از ايران بخرد.

ژاپن در ماه ژوئيه معاملات نفتي خود را با ايران كاملاً  قطع كرده بود، اما در ماه اوت جاري نه تنها خريد نفت خود را از ايران آغاز كرد، بلكه ميزان آن را به ۲۲۶ هزار بشكه در روز ، يعني به دوبرابر پيش از ماه ژوئيه افزايش داد.

از آنجا كه انتقال نفت ايران به ژاپن از مبدا تا مقصد معمولاً سه هفته طول مي كشد، بنابر اين مي توان گفت كه محموله فعلي اواخر اوت و اوايل سپتامبر در ژاپن خواهد بود.

اگر واردات نفت ژاپن از ايران در ماه سپتامبر نيز به همين ميزان باقي بماند، در نتيجه ايران با صدور همين اندازه نفت به ژاپن و كره جنوبي، مي تواند زيان از دست دادن چين و هند را جبران كند.

منبع: http://www.fardanews.com


اشتراک این مطلب در :

X